ALTINPLAK PR Nedir?

Uzun yıllardır bir çok sanatçıyı dijital platformlarda yüksek dinleyici kitlesine ulaştırmak için çalıştık. Bu tecrübemizi kullanarak bizimle çalışmak isteyen herkesi proaktif bir dinleyici kitlesi ile buluşturarak istatistiklerini yükseltmeye ve listelerde yükselme şansı yakalamasına vesile oluyoruz. Sanatçılara dijital kanalları kullanarak erişebilecekleri en özel dinleyiciler ve tamamen organik bir dinleyici kitlesi ile buluşma fırsatı sunan eşsiz bir reklam hizmetidir. Ulaşacağınız dinleyiciler, müziği dinlemenin yanı sıra hayat tarzına yansıtmaktan hoşlanan ve kendi aralarında sürekli etkileşimde bulunan kaliteli bir kitledir.

Nedir, Nasıl Çalışır?

Youtube, Spotify, Tiktok ve Instagram olmak üzere 4 farklı segmentte parçanı kampanyalara dahil ederek seni müzikseverler ile buluşturur. Parça türü, süresi veya yayınlanma tarihi fark etmeksizin bütün eserlerin için efektif bir dijital kampanya hizmeti sunar. Yeni müzik keşfine çıkmış müzikseverler ile parçalarını buluşturur, sana kendi arasında sürekli etkileşimde bulunan proaktif bir hayran kitlesi oluşturma fırsatı sunar.

Neden Kullanmalıyım?

Parçası önceden yayınlanmış başarılı bir sanatçı isen, parçalarını listelerde hızla tırmandırarak başarına başarı katmak, eğer parçanı yeni yayınlıyor isen; henüz dinleyicisi olmayan şarkıların algoritma tarafından önerilmeme -Cold Start- sorununu aşmak, parçan yayınlanırken hızlı bir başlangıç yapma şansı sayesinde algoritma tarafından önerilme imkanı yakalamak, müziği sadece dinlemekten değil, hayat tarzına yansıtmaktan hoşlanan, kendi aralarında sürekli etkileşimde bulunan özenli bir dinleyici kitlesine erişmek ve başarıya ulaşmak için hizmetlerimizi kullanabilirsin.

Dikkat Etmen Gerekenler:
  • Unutma, paketlerimizi kullanabilmek için şarkının mutlaka dijital platformlarda yayınlanmış olması gerekiyor.
  • Sahip olduğun her paketi yalnızca bir parça için kullanabilirsin.
  • Dijital kampanyanın performansı kampanyaya ayırdığın bütçe miktarıyla doğrudan ilgilidir.

Ne Kadar Dinlenme Kazanacağım?

Parçanın ne kadar dinlenme alacağı birçok faktöre bağlıdır, bunlardan bazıları:

• Parçanın Türü
• Parçanın Yayınlanma Tarihi
• Parçanın Kapak Fotoğrafı
• Parçanın Ses Dosyasının Kalitesi
• Kampanya Bütçesi

olarak sıralanabilir.

Dinlenme konusunu ele alırken özellikle Spotify’ın 30 saniye altında gerçekleşen dinleyici oynatmalarını dinlenme olarak kabul etmediğini unutmamalısın. Bu, oynatmaların istatistiklerine yansıması için dinleyicinin en az 30 saniye parçanda kalması gerektiğini gösteriyor, şanslısın ki biz yanındayız. ALTINPLAK olarak, dinlenme sayılarının yanında şarkında geçirilen sürenin artışına da katkı sağlayarak başarına destek oluyoruz.